1.JPG

У період з 28 жовтня по 02 листопада 2019 року доценти кафедри водопостачання, водовідведення і очищення вод К.Б. Сорокіна, М.В. Дегтяр, Т.О. Шевченко, Т.С. Айрапетян, І.М. Чуб відвідали заклади вищої освіти та підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Республіки Польща. Захід відбувся за сприяння Громадського об’єднання «Розумне місто та екосистема» і його президента Ю.І. Жерліцина та за участю представників водопровідно-каналізаційних підприємств міст Хмельницький та Тернопіль.

У програмі відвідування були Przyrodniczy Uniwersytet в Люблині, Warminsko-Mazurski Uniwersytet в Ольштині, Glowny Instytut Gornictwa в Катовице, Politechnika Krakowska в Кракові, водопровідно-каналізаційні підприємства міст Хелма, Ольштина, Ілави, Тихи, Кракова.

Учасники навчально-практичного стажування мали можливість ознайомитися з організацією навчального процесу та науково-дослідницької діяльності у закладах вищої освіти Республіки Польща, змістом програм підготовки бакалаврів та магістрів напрямів водопостачання та водовідведення, охорона навколишнього середовища, організацією навчального процесу та практичної підготовки, підходами до виконання кваліфікаційних робіт. Цікавими та змістовними були екскурсії навчальними і науковими лабораторіями.

6.JPG  14.JPG 13.JPG

Особливу увагу було приділено вивченню досвіду функціонування об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства: очисні станції питної води, каналізаційні очисні споруди, завод спалювання осаду, біоінженерні очисні споруди, установки переробки осаду та утилізації біогазу.

Відвідані підприємства використовують найсучасніші та найефективніші технології, споруди і устаткування; інженери та технологи водоканалів постійно стежать за новинками очищення води і шукають варіанти втілення. Вода у системі водопостачання м. Краків за своєю якістю на другому місці у світі після сингапурської. У м. Тихи реалізований проект, який поєднав полігон твердих побутових відходів, очисні споруди та аквапарк. На очисних спорудах виробництво електричної енергії складає до 200 % потреби підприємства. Біогазу, який отримують завдяки науково обґрунтованій технології, вистачає на власні потреби та на потреби аквапарку, а у разі необхідності виробленою електричною енергією можна забезпечити всі тролейбуси міста.

23

45

7    8

Отриманий досвід навчального візиту буде використаний у навчальному процесі, а також є стимулом пізнавати та досліджувати нові технології, розвивати співробітництво з польськими колегами.

9

1011

11

#kafedravvov #watertreatment #poland #scolarship #трансферзнань #стажування #закордоном