21 серпня 2019 р. у ХНУМГ ім. О.М. Бекетова відбулося відкриття обласної літньої біологічної школи (наукові відділення «Хімія та біологія», «Екологія та аграрні науки»), яку проводить КЗ «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради».

Учасників літньої школи привітали ректор ХНУМГ ім. О.М. Бекетова проф. В.М. Бабаєв,  директор КЗ «Харківська обласна МАН» В.Ю. Луніна, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення і очищення води проф. Д.В. Сталінський, декан факультету Інженерних мереж та екології міст доц. В.О. Ткачов.

Директор Центру доуніверситетської освіти і кар’єри Т.В. Малиніна розповіла школярам про можливості ознайомлення з Університетом та використання лабораторної бази для проведення досліджень, підготовчі курси, олімпіади, перспективи вступу та навчання у ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

1.jpg

Після екскурсії лабораторіями Університету школярі прийняли участь у освітньому івенті «Зрозуміти воду – зрозуміти Всесвіт», до заходів якого увійшли:

- інтерактивна лекція «Вода в житті людини», яку підготувала доц., к.т.н. М.В. Дегтяр;

- майстер клас «Сучасні методи поліпшення якісних показників води» за участі доц., к.т.н К.Б. Сорокіної;

- тематичні освітні лабораторії.

У ході теоретичної частини учасникам літньої школи не тільки нагадали про важливість водних ресурсів і необхідність ставитися до них дбайливо, але і поділилися цікавими фактами про воду – цю просту і одночасно таємничу речовину, яка сповнена загадок і зберігає безліч секретів. Потім школярі дізналися при домішки, що завжди присутні у воді, та основні методи їх видалення.

А далі в лабораторії кафедри водопостачання, водовідведення і очищення води школярі виконували цікаві та пізнавальні лабораторні роботи під керівництвом викладачів кафедри ВВіОВ – доц., к.т.н. К.Б.Сорокіної, доц., к.т.н. М.В. Дегтяр, доц., к.т.н. Т.О. Шевченко, ст. викл., к.т.н. О.П. Галкіної, ст. викл. В.М. Бєляєвої. Наочно вивчені закономірності визначення у воді вмісту заліза, кисню, органічних речовин, застосування реагентів для освітлення води. Найбільш видовищними були дослідження основних властивостей води, які показово демонстрували капілярні явища, поверхневий натяг, зміну щільності води та ін.

На завершення кожен учень отримав сертифікат про участь в освітньому івенті літньої біологічної школи.

Незважаючи на важливість і відповідальність заходу, спілкування школярів і викладачів було невимушеним та спрямованим на співпрацю, зародження інтересу учнів до проведення досліджень, заохочення до наукової та інженерної діяльності.