7 2 З 2016 року Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова проводить підготовку співробітників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства за спеціалізованими освітніми програмами, які орієнтуються на сучасні технології водопостачання та водовідведення.

Метою реалізації таких програм є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки працівників у питаннях запровадження інноваційних технологій водопостачання, водовідведення та очищення вод, підвищення їх кваліфікації в економічних, правових та управлінських аспектах діяльності підприємств, формування кадрового резерву.

7 лютого 2019 року в ХНУМГ ім.О.М.Бекетова відбулося урочисте вручення дипломів спеціалістів 26 випускникам за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія, які навчалися за спеціалізованою освітньою програмою «Водопостачання та водовідведення» на замовлення КП «Харківводоканал».

З вересня 2018 р. розпочався вже другий проект цільової підготовки співробітників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства за другим (магістерським) рівнем спеціальності «Водопостачання та водовідведення» на основі заочно-дистанційної форми навчання. За програмою проходять навчання представники ПрАТ «АК «Київводоканал», КП «Харківводоканал», водоканалів міст Новомосковськ, Сміла, профільних комерційних підприємств.

Окрім теоретичної підготовки протягом навчального року студенти спільно з викладачами кафедри водопостачання, водовідведення і очищення вод відвідали ряд об’єктів систем водопостачання та водовідведення м. Харкова: комплекс водопідготовки «Дніпро» (смт Краснопавлівка), лабораторію санітарно-епідеміологічного контролю якості води, диспетчерську управління технологічними процесами водопостачання, насосні станції; спільно з КП «Харківводоканал» проведений семінар «Локальні очисні споруди в місті: це вимога чи крайня необхідність (нагальна потреба)?».

4 2   5 2

Одержані теоретичні знання та практичний досвід необхідні для формування умінь, навичок і компетенцій для успішного вибору та реалізації сучасних технічних рішень в галузі водопостачання та водовідведення.

Кафедра водопостачання, водовідведення і очищення вод ХНУМГ ім. О.М. Бекетова розуміє необхідність постійного підвищення кваліфікації співробітників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та специфіку організації освітнього процесу в умовах виробничої діяльності, тому пропонує різні підходи до організації навчального процесу з використанням різноманітних форм, але в будь-якому випадку із забезпеченням високої якості освітніх послуг.

2 2        3 2

1 2        6 2