Навала школярів у «Бекетівському»

Як правило, школярі починають відвідувати ХНУМГ ім. О. М. Бекетова вдень: у День відкритих дверей. Але цього року все почалося вночі: саме «Ніч науки» стала стартом для дитячої «окупації» нашого вишу.

Щоправда «ніч» для найменших відвідувачів почалася вдень, а з 16:00 стартувала справжня наукова феєрія для більш дорослих: воркшопи, екскурсії, досліди, ігри і навіть частування екзотичним марокканським чаєм від студентів факультету по роботі з іноземними студентами. До десятої години святкову атмосферу створювали величезні мильні кульки, музичний супровід і відвідувачі, які приходили до університету до останньої миті як поодинці, так і родинами, тому що попередні візитери «сказали, що тут цікаво».

2а2б

2в2г

Але після ночі, як відомо, завжди приходить день. Прийшов він і до «Бекетівського». І якщо у «Ночі науки» Центр доуніверситетської освіти і кар’єри брав участь як підрозділ-учасник, то з настанням дня йому довелося «вийти із сутінків» і підтвердити назву «Центр» у якості центру координації процесів. День відкритих дверей у вже звичному, але модифікованому форматі Beketov Open Space перевершив найсміливіші сподівання і побив власний рекорд минулого року: гостями університету стали біля 2700 осіб! І не тільки з Харкова та області, але й з найвіддаленіших куточків України.

3а3б

Окрім вже звичних програм діти і батьки відвідали Parent-Teacher Meeting – своєрідні батьківські збори за участі ректора ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, проф. В. М. Бабаєва, директора харківського обласного центру зайнятості, проф. В. Л. Міненка та директора Центру оцінювання якості освіти О. Л. Сидоренка. Бажаючі відвідати цей захід, де можна було отримати відповіді на будь-які запитання щодо складання ЗНО та подальшого вступу, ледь вмістилися до величезної аудиторії-амфітеатру.

4а4б

Але найбільшою новацією цьогорічного Open Space було залучення роботодавців, тобто суміщення традиційного Дня відкритих дверей і не менш традиційного Ярмарку вакансій у нетрадиційному форматі, так би мовити, «хантінга з пелюшок». Цей формат є абсолютно новим для реалій вітчизняної освітньої системи і тому може викликати чимало запитань. Наприклад: навіщо роботодавцям спілкуватися не зі студентами, а зі школярами, деякі з яких відвідують не те що не старшу, а навіть не середню школу? Навіщо абітурієнту «зайва інформація» про майбутнє працевлаштування? І, нарешті, навіщо університету докладати подвійних зусиль для організації подвійного заходу?

Річ у тім, що, будучи новою для України, ця форма освітньої взаємодії є традиційною для багатьох європейських країн, де працює система так званої дуальної освіти. І досвід цей є доволі успішним, тому що вмотивованого студента можна «зробити» лише зі вмотивованого абітурієнта, який бачить свою професійну перспективу не тільки на найближчі 5-6 років навчання, але й на більш далеке майбутнє. Перспективу реальну: з конкретними підприємствами, посадами і цифрами матеріальної винагороди.

Але, звичайно, ми не могли залишити роботодавців і студентів без їх власного діалогу – більш звичного для вишу. Тому представники підприємств мали можливість взяти участь у дискусійній панелі зі студентською молоддю. На цій зустрічі було підписано угоду між ХНУМГ ім. О. М. Бекетова і Харківським обласним центром зайнятості: образно кажучи, здійснилася документальна реєстрація «шлюбу», створеного за коханням вже багато років тому і підтвердженого часом та кількістю успішних «дітей» – працевлаштованих студентів.

Разом із Beketov Open Space, у той самий час, в нашому університеті проходив вже традиційний турнір юних раціоналізаторів і винахідників (що котрий рік поспіль проводить кафедра альтернативної енергетики і електротехніки), який зібрав 12 команд молодих науковців із усіх районів міста у боротьбі за кубок переможця: ці школярі мали змогу отримати подвійну користь і подвійне задоволення – взяти участь у змаганнях і одночасно познайомитися з усіма університетськими ресурсами.

6а6в

6б

Як вже добре відомо бекетівцям і гостям ХНУМГ, Beketov Open Space не обмежується днями відкритих дверей: це простір, відкритий завжди. Окрім екскурсантів з інших міст, які, за традицією, відвідують університет згідно власних побажань щодо часу і локацій, цього року фахівці ХНУМГ за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) Департаменту освіти Харківської міської ради започаткували дещо нове – програму «Шкільний урок в університеті». Прем’єра відбулася завдяки викладачам кафедр хімії та фізики: саме до них завітали «перші ластівки» – школярі Харківського педагогічного ліцею №4. Відтепер усі бажаючі вчителі харківських шкіл мають можливість привести своїх учнів для проведення занять з хімії, фізики та інших дисциплін у лабораторіях університету.

І навіть під час шкільних канікул учні харківських шкіл намагалися потрапити до ХНУМГ. Так, різновікові групи від «Освітнього простору «Гравітація» «прозондували» університет від і до: від профорієнтаційного ознайомлення зі спеціальностями факультетів АДОМ та ЕОМ для старших школярів до хімічних дослідів, колективного складання карти України на кафедрі земельного адміністрування та геоінформаційних систем і майстер-класу з пісочної анімації – для малечі.

7а7в

І, нарешті, не можна не сказати про бекетівські школи розвитку – класичний напрямок, завдяки якому «діти беруться» в нашому виші регулярно й у великій кількості. Окрім багатьох вузькопрофільних шкіл, які діють на різних кафедрах університету, вже багато років під патронатом Департаменту освіти Харківської міської ради працює школа розвитку «широкого профілю» – «Мер міста» (під кураторством доктора наук з держуправління, доцента кафедри менеджменту і публічного адміністрування Тетяни Валентинівни Бєльської), орієнтована на лідерів учнівського самоврядування. Минулого року було відкрито, також за підтримки департаменту, «Освітню платформу «Шкільний омбудсмен» – правознавчий проект від кафедри правового забезпечення господарської діяльності для професійної підтримки школярів – діючих представників інституту омбудсмена, запровадженого нещодавно у школах нашого міста, а цього року – ще два напрямки: «Європейські урбаністичні студії» на кафедрі філософії і політології (де навчатимуться школярі – члени руху «Євроклубів») та «Юний інспектор з безпеки» на кафедрі охорони праці і безпеки жіттєдіяльності (для представників руху «шкільних миротворців»).

І ось 24 жовтня відбулася надзвичайна за масштабами подія – відкриття відразу чотирьох шкіл розвитку, яке зібрало більше 800 школярів з усіх районів міста в рамках засідання Великої Ради старшокласників.

8а8д

Лідери учнівського самоврядування розповіли про свої минулорічні досягнення і перспективи розвитку за окремими напрямами. У відповідь куратори університетських шкіл розвитку (професор кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві, доктор технічних наук Дмитро Едуардович Лисенко, начальник відділу корпоративних комунікацій і PR ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, старший викладач кафедри туризму і готельного господарства Ольга Миколаївна Кравець, доцент кафедри менеджменту та публічного адміністрування, кандидат наук з держуправління Катерина Валеріївна Пастух, завідувач кафедри правового забезпечення господарської діяльності, кандидат юридичних наук, доцент Інна Ігорівна Килимник, доцент кафедри філософії і політології, кандидат філософських наук Людмила Олексіївна Радіонова, доцент кафедри охорони праці і безпеки життєдіяльності, кандидат технічних наук Віталій Валерійович Барбашин) розповіли, що вони можуть запропонувати школярам – учасникам кожного окремого напряму.

9а9б9е

І ось після загальної частини почалося найцікавіше: школярі розподілилися на 4 групи згідно своїх вподобань і вирушили в окремі аудиторії – на перше заняття з кураторами, викладачами і гостями шкіл розвитку.

10в10г

У гості до юних омбудсменів завітав регіональний координатор по взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Олександр Дмитрович Міненков, а до «мерів» – народний депутат Верховної Ради України Дмитро Сергійович Микиша.

Тобто учасники шкіл мали змогу не тільки познайомитися з викладачами і отримати першу порцію знань зі вподобаної спеціалізації, але й поспілкуватися з надзвичайно цікавими персонами. На згадку про зустріч школярам залишилися і приємні спогади, і передчуття нової цікавої  навчальної подорожі, і, звісно, – ексклюзивні світлини.

12б12в

Іншими словами, представники «покоління Instagram» були задоволені трохи більше, ніж повністю. Тому вони обов’язково повернуться. І це не погроза – це попередження, що «діти братимуться» в нашому університеті й надалі. Адже їм тут добре. А нам добре з ними. Чи не так, колеги?

13а13в13г

Вітаємо студентів з успішним захистом диплномних робіт та бажаємо подальших звершень!

На кафедрі водопостачання, водовідведення і очищення вод 8 листопадa 2019 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалавра заочного факультету. Вітаємо студентів з успішним захистом диплномних робіт та бажаємо подальших звершень! 👨‍🎓👩‍🎓

  IMG-9131c9303c479a091903b35349d0a91f-V.jpg   IMG-7f2897200e808a552e904bcafb9621d7-V.jpg  IMG-f8525c1958bd6ed94c9920793a959076-V.jpg 

 

 

#ХНУМГ #BeketovUni #beketov_hnugh
#kafedravvov #bachelor #education #бакалавры #бакалавр #диплом

Трансфер знань та добрих практик

1.JPG

У період з 28 жовтня по 02 листопада 2019 року доценти кафедри водопостачання, водовідведення і очищення вод К.Б. Сорокіна, М.В. Дегтяр, Т.О. Шевченко, Т.С. Айрапетян, І.М. Чуб відвідали заклади вищої освіти та підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Республіки Польща. Захід відбувся за сприяння Громадського об’єднання «Розумне місто та екосистема» і його президента Ю.І. Жерліцина та за участю представників водопровідно-каналізаційних підприємств міст Хмельницький та Тернопіль.

У програмі відвідування були Przyrodniczy Uniwersytet в Люблині, Warminsko-Mazurski Uniwersytet в Ольштині, Glowny Instytut Gornictwa в Катовице, Politechnika Krakowska в Кракові, водопровідно-каналізаційні підприємства міст Хелма, Ольштина, Ілави, Тихи, Кракова.

 

Учасники навчально-практичного стажування мали можливість ознайомитися з організацією навчального процесу та науково-дослідницької діяльності у закладах вищої освіти Республіки Польща, змістом програм підготовки бакалаврів та магістрів напрямів водопостачання та водовідведення, охорона навколишнього середовища, організацією навчального процесу та практичної підготовки, підходами до виконання кваліфікаційних робіт. Цікавими та змістовними були екскурсії навчальними і науковими лабораторіями.

 

6.JPG  14.JPG 13.JPG    

Особливу увагу було приділено вивченню досвіду функціонування об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства: очисні станції питної води, каналізаційні очисні споруди, завод спалювання осаду, біоінженерні очисні споруди, установки переробки осаду та утилізації біогазу.

Відвідані підприємства використовують найсучасніші та найефективніші технології, споруди і устаткування; інженери та технологи водоканалів постійно стежать за новинками очищення води і шукають варіанти втілення. Вода у системі водопостачання м. Краків за своєю якістю на другому місці у світі після сингапурської. У м. Тихи реалізований проект, який поєднав полігон твердих побутових відходів, очисні споруди та аквапарк. На очисних спорудах виробництво електричної енергії складає до 200 % потреби підприємства. Біогазу, який отримують завдяки науково обґрунтованій технології, вистачає на власні потреби та на потреби аквапарку, а у разі необхідності виробленою електричною енергією можна забезпечити всі тролейбуси міста.

         

23

45

7    8

 Отриманий досвід навчального візиту буде використаний у навчальному процесі, а також є стимулом пізнавати та досліджувати нові технології, розвивати співробітництво з польськими колегами.

9

1011

11

#kafedravvov #watertreatment #poland #scolarship #трансферзнань #стажування #закордоном

Науковий семінар «Мікробіологічна безпека та знераження водопровідної води»

1 жовтня 2019 р. у ЦТТ "Мегаполіс" Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова відбувся науковий семінар за темою: "Мікробіологічна безпека та знезараження водопровідної води", доповідач В. Я. Кобилянський.

1.jpg   3.jpg

 

2.jpg   4.jpg

#BeketovUni #ХНУМГ #kafedravvov #beketov_hnumg #мікробіологічнабезпека #знезараження #водопровіднавода

Ніч науки 2019 відбулася!

Ніч Науки 19Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова з цим проєктом ще з самого його початку – 2013 року. Ми традиційно відкриваємо двері свого Університету у кінці вересня всім харків’янам та гостям міста, які цікавляться наукою та інноваціями.

Колектив Бекетівського вкотре довів, що єдина команда може виконувати будь-які, навіть найскладніші завдання, і працювати дуже ефективно на благо науки та освіти. Саме завдяки такому колективу ми не просто вже вшосте брали участь у проєкті, ми отримали довіру Харківської міської ради на відкриття Ночі науки 2019.

Нам дійсно є що показати та чим здивувати. Щорічно ми розвиваємо матеріально-технічну базу, відкриваючи новітні лабораторії, аналогів яким немає в Україні. Так і цього року, гості Університету змогли взяти участь у майстер-класах із креативної хімії, виготовлення інноваційних лакофарбових та керамічних матеріалів.

Відкриття нової хімічної лабораторії дозволило нам вперше в Україні запустити проєкт «Шкільний урок в Університеті», у рамках якого старшокласники зможуть проходити лабораторні заняття у нас на сучасному обладнанні та з усіма необхідними реагентами. Цей проєкт став можливий за підтримки Харківської міської ради та федеративної німецької компанії GIZ.

Цього року ми презентували найбільшу кількість локацій серед учасників Ночі науки 2019: кібер-спорт та розробка веб-сайтів, 3D моделювання, створення освітнього чат-бота для підготовки старшокласників до ЗНО без репетиторів, секрети SMART-освітлення, майстер-класи зі створення автоматизованих систем управління на транспорті, відновлювана енергетика та нафтогазова інженерія, майстер-клас з проведення геодезичних вимірювань, екологічної безпеки, очищення води та безпеки життєдіяльності, полігонального моделювання, різні техніки образотворчого та скульптурна майстерня, робота тренінгового центру «Тренд-лідерство» та «Галопом по міжнародній економіці», функціонування справжнього майданчика спортивного туризму все навіть важко перерахувати.

Привернула до себе увагу і наша дитяча програма для наймолодших: майстер-клас від карамельє, чемпіонат з інтелектуальних ігор, джанго, цікава хімія, майстер-класи з анімації та пісочної анімації.
Для учасників Ночі науки проходив квест від профкому студентів за участі видатних вчених – Ейнштейна, Тесли та Склодовської-Кюрі із подарунками від компанії GIZ.

Я хочу висловити слова подяки усім хто брав участь у проєкті Ночі науки, викладам та співробітникам, студентам-волонтерам, які втілили у реальність справжнє свято інтерактивної та цікавої науки. Всім, хто привів у цю ніч в Університет своїх дітей, і вони вже теж стали членами великої Бекетівської родини.

Головним елементом успіху є команда! Тож, рушаємо до нових проєктів та прославляємо свій рідний Бекетівський Університет!

Володимир Бабаєв

21 серпня 2019 р. у ХНУМГ ім. О.М. Бекетова відбулося відкриття обласної літньої біологічної школи

21 серпня 2019 р. у ХНУМГ ім. О.М. Бекетова відбулося відкриття обласної літньої біологічної школи (наукові відділення «Хімія та біологія», «Екологія та аграрні науки»), яку проводить КЗ «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради».

Учасників літньої школи привітали ректор ХНУМГ ім. О.М. Бекетова проф. В.М. Бабаєв,  директор КЗ «Харківська обласна МАН» В.Ю. Луніна, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення і очищення води проф. Д.В. Сталінський, декан факультету Інженерних мереж та екології міст доц. В.О. Ткачов.

Директор Центру доуніверситетської освіти і кар’єри Т.В. Малиніна розповіла школярам про можливості ознайомлення з Університетом та використання лабораторної бази для проведення досліджень, підготовчі курси, олімпіади, перспективи вступу та навчання у ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

1.jpg

Після екскурсії лабораторіями Університету школярі прийняли участь у освітньому івенті «Зрозуміти воду – зрозуміти Всесвіт», до заходів якого увійшли:

 - інтерактивна лекція «Вода в житті людини», яку підготувала доц., к.т.н. М.В. Дегтяр;

 - майстер клас «Сучасні методи поліпшення якісних показників води» за участі доц., к.т.н К.Б. Сорокіної;

- тематичні освітні лабораторії.

У ході теоретичної частини учасникам літньої школи не тільки нагадали про важливість водних ресурсів і необхідність ставитися до них дбайливо, але і поділилися цікавими фактами про воду – цю просту і одночасно таємничу речовину, яка сповнена загадок і зберігає безліч секретів. Потім школярі дізналися при домішки, що завжди присутні у воді, та основні методи їх видалення.  

А далі в лабораторії кафедри водопостачання, водовідведення і очищення води школярі виконували цікаві та пізнавальні лабораторні роботи під керівництвом викладачів кафедри ВВіОВ – доц., к.т.н. К.Б.Сорокіної, доц., к.т.н. М.В. Дегтяр, доц., к.т.н. Т.О. Шевченко, ст. викл., к.т.н. О.П. Галкіної, ст. викл. В.М. Бєляєвої. Наочно вивчені закономірності визначення у воді вмісту заліза, кисню, органічних речовин, застосування реагентів для освітлення води. Найбільш видовищними були дослідження основних властивостей води, які показово демонстрували капілярні явища, поверхневий натяг, зміну щільності води та ін.

На завершення кожен учень отримав сертифікат про участь в освітньому івенті літньої біологічної школи.

Незважаючи на важливість і відповідальність заходу, спілкування школярів і викладачів було невимушеним та спрямованим на співпрацю, зародження інтересу учнів до проведення досліджень, заохочення до наукової та інженерної діяльності.

 

Основні заходи до початку нового навчального року

ХНУМГ ім. О.М. Бекетова заходи2019Шановні викладачі та співробітники Університету, студенти та їхні батьки, до Вашої уваги перелік основних заходів до початку нового 2019/2020 навчального року!

 30 серпня 2019 р.

10:00  Засідання Вченої ради Університету

Місце проведення: конференційна зала №1, 2 поверх

11:00  загальні збори трудового колективу Університету з нагоди початку нового 2019/2020 навчального року

Місце проведення: Актова зала Університету, 5 поверх


1 вересня 2019 р. Свято до Дня знань для студентів, батьків, співробітників Університету

16:00  зустріч першокурсників з деканами факультетів та викладачами кафедр

Місце збору: майданчик біля центрального входу в Університет

Зустрічі відбудуться:

  • Факультет Менеджменту – Актова зала
  • Факультет Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва – аудиторія №501 ЦК
  • Будівельний факультет – аудиторія №324 ЦК
  • Факультет Економіки і підприємництва – аудиторія №506 ЦК
  • Факультет Інженерних мереж та екології міст – аудиторія №505 ЦК
  • Факультет Електропостачання і освітлення міст – аудиторія №426 ЕТК
  • Факультет Транспортних систем та технологій – аудиторія №234 ЕТК

16:00 зустріч ректора Університету, професора В.М. Бабаєва з батьками першокурсників

Місце проведення: конференційна зала №1, 2 поверх

17:00  урочиста посвята першокурсників у студенти ХНУМГ ім. О.М. Бекетова

Місце проведення: біля центрального входу

18:00 – святково-розважальні заходи до Дня знань

У програмі: Музичні привітання від Студентського клубу та дискотека за участю DJ Alex Sever та Mc Tache

f  i  yt 2  tm ok

Новости

Сейчас 1932 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте